• DZIEŃ LICZBY PI

• Dziś obchodzimy MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO NAJDŁUŻSZEJ LICZBY NA ŚWIECIE!

Liczba Pi jest stałą matematyczną, która pojawia w niezliczonych wzorach. Jest liczbą niewymierną, a to oznacza, że nigdy nie poznamy jej dokładnej wartości. Liczba Pi w przybliżeniu wynosi 3,14.

W naszej szkole w tym roku przygotowaliśmy filmik, który prezentuje 129 liczb po przecinku rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Uczniowie klasy V poszukiwali liczby Pi w przedmiotach mierząc obwód i średnicę. Klasa IV miała Pi-kodowanie. Klasa VI wykonywała wyzwanie ludolfiny szukając cyfr, które utworzyły liczbę Pi. Uczniowie klas VII-VIII budowali modele brył i rozwiązywali krzyżówkę nt. liczby Pi. Na przerwach na uczniów czekała prezentacja o „Pięknie matematyki” i Liczbie Pi. Uczniowie mogli również zabawić się w detektywa szukając QR-kodów i oglądając filmiki o liczbie Pi.

• 8 MARCA

• Święto Wszystkich Kobiet tych dużych i tych małych. Z tej okazji samorząd uczniowski przygotował dla pań z naszej szkoły krótki występ, aby umilić im ten szczególny dzień.

• MISTRZOSTWA GMINY W KOSZYKÓWCE

• 10 marca 2024r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Gminy w koszykówce 3x3 chłopców z rocznika 2011-2012. Po zaciętej rywalizacji chłopcy zajęli III miejsce Gratulujemy!!

• Spotkanie z lekarzem weterynarii - p. Pawłem Mateńko

• Dnia 21.02.2024r. uczniowie klas IV- VIII mieli możliwość porozmawiania z lekarzem weterynarii - Panem Pawłem Mateńko. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca weterynarza i jak należy pielęgnować zwierzęta. Pan weterynarz przypomniał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami i konieczności ich szczepień. Dziękujemy serdecznie  Panu Pawłowi za odwiedziny, za bardzo interesującą i pouczającą lekcję.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

• 21.02.2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego . Mieliśmy okazję zapoznać się się z historią języka polskiego. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w Międzyklasowym Turnieju Języka Polskiego, wszystkim towarzyszyły duże emocje. I miejsce zajęli uczniowie klasy VII i klasy VIII.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

• Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, to okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

• Zawody sportowe

• 13 stycznia chłopcy reprezentowali naszą szkołę w Mistrzostwach Gminy w koszykówce chłopców rocznik 2009/2010. Po wygranych pojedynkach w grupie ze szkołami w Radoryżu Kościelnym i Krzywdzie zameldowali się w finale gdzie walczyli z reprezentacją szkoły w Okrzei. Niestety przeciwnicy okazali się być skuteczniejsi i zawody kończymy na drugim stopniu podium. Gratulacje dla zawodników za walkę, zaangażowanie i osiągnięty wynik!!!