• BOŻE NARODZENIE

• Boże Narodzenie to swoiste misterium radości. W życiu każdego człowieka muszą być takie uroczyste chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni. Stół wigilijny i szopka gromadzą razem każdą rodzinę, bliskich, przyjaciół.

Z Bożym Narodzeniem wiąże się szereg pięknych zwyczajów, które wpisane są nie tylko w polską tradycję ale i w poezję.

15 grudnia 2023 r. w naszej szkole społeczność uczniowska zaprezentowała wymowny montaż słowno - muzyczny, który zawierał pastorałki i kolędy o tematyce bożonarodzeniowej oraz krótkie opisy zwyczajów świątecznych.

• Wycieczka do Lublina

• 23 listopada 2023r. uczniowie klasy IV, VI i VII wybrali się na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem wycieczki było kino. "Siła naszych marzeń" - film o głębokiej i wyjątkowej więzi między koniem a dziewczyną oraz o ich walce z przeciwnościami po tragicznym wypadku. Następnie był obiad w McDonald’s. „Kosmopark” to trzeci punkt programu. Uczniowie mieli możliwość interakcji z eksponatami w formie interaktywnej i edukacyjnej, pięć stref wirtualnej i dodatkowej rzeczywistości, symulatory lotu i symulatory prawdziwych astronautów, kombinezony astronautów, meteoryty i inne artefakty kosmiczne.

• Wycieczka

• 29 listopada uczniowie kl.II i III odwiedzili fabrykę bombek Gepard. Zwiedzali zakład produkcyjny, gdzie poznali wszystkie etapy tworzenia szklanych bombek choinkowych, a także wzięli udział w warsztatach. Następnie udali się do Garden of Lights.

• Dyskoteka

• "W dniu Andrzeja świętego, wypatruj we wróżbach dobrego"

Dnia 30.11.2023. odbyła się dyskoteka Andrzejkowa połączona z wróżbami.

• "Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze..."

• Koniec listopada to czas Andrzejek- czarów, wróżenia, przewidywania co przed nami. Kultywowanie tradycji i obrzędów ludowych. Dzieci z przedszkola i rocznego przygotowania przedszkolnego również chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Czy wróżby się spełnią? Uwieńczeniem tego dnia była zabawa w rytm ulubionych piosenek.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, to okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

• 11 listopada

• Dnia 15 listopada 2023 r. w Zespole Szkół w Fiukówce odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości na pamiątkę 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna pt. „ Lekcja historii” przygotowana przez uczniów klasy V wraz z wychowawczynią wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Święto 11 listopada sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten, przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą i sztuką oraz tradycjami.

• "Talentu nie można kupić za wszystko złoto świata." K. Makuszyński - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

• Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która odbyła się dnia 15 listopada 2023r. w naszej szkole. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali przedszkolnej gromadzili się goście. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie po przemówieniu Pani Dyrektor Izabeli Mateńko, dzieci z grupy „Skrzaty” wcieliły się w rolę małych artystów. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej i przyrzeczeniach dzieci nastąpił akt pasowania na przedszkolaka. Dla małych artystów było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.