• Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!

          • Zawieszenie zajęć w szkole w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID -19 wymusiło zmianę techniki realizacji procesu dydaktycznego również w naszej szkole: z zajęć prowadzonych stacjonarnie w pomieszczeniach szkolnych na zajęcia prowadzone techniką „nauki na odległość”, tzw. zdalne nauczanie.

             

            Zmiana techniki uczenia się i nauczania nie zwalnia ucznia z obowiązku szkolnego/obowiązku nauki, określonego w art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.

             

            Organizacja polega na tym, że nasi uczniowie będą uczestnikami procesu dydaktycznego poprzez platformy edukacyjne . Sposobami komunikowania się z uczniami w celu przekazywania im informacji i uzyskiwania informacji zwrotnej od uczniów będą : dziennik elektroniczny „Librus”, poczta elektroniczna – gmail.com, komunikator głosowy – livewebinar, hangouts, Messenger, platformy edukacyjne – learning apps, wordwall,         e-podręczniki, Wsipnet, Kahoot.

            Rejestracja w poszczególnych dniach i wskazanych godzinach lekcji on-line jest potwierdzeniem obecności ucznia na zajęciach. 

            Wszelkie prace wykonywane przez ucznia odsyłane są taką samą drogą elektroniczną i podlegają ocenianiu.

             

            Dyrektor szkoły informuje, że w celu realizacji obowiązków wynikających z § 1 pkt 5 Rozporządzenia MEN w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem i zwalczaniem COVID-19  z dnia 20 marca 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 493), na indywidualne konto ucznia w dzienniku elektronicznym zostaną przekazane poniższe dokumenty:

             

            1. wypis ze statutu szkoły zwierający nowelizację wewnątrzszkolnego systemu oceniania;
            2. rozkład zajęć w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły.

             

            Informuję, że pedagodzy szkolni pozostają do dyspozycji uczniów i Państwa w godzinach od 13.00 do 15.00 w każdy poniedziałek.

             

            Kontakt z pedagogiem:

             

            Anna Piszcz                                                            Beata Kulikowska-Grzechnik

            e-mail:  piszczanna17@gmail.com                        e-mail: beatacoolikowska@o2.pl

            lub poprzez dziennik elektroniczny                       lub poprzez dziennik elektroniczny

             

            Psycholog szkolny pozostaje również do dyspozycji uczniów i Państwa w godzinach od 13.00 do 15.00 w  każdy poniedziałek.

             

            Kontakt z psychologiem:

             

            Dorota Grochowska

             

            e-mail: dorotagrochowska1993@wp.pl

            lub poprzez dziennik elektroniczny

             

            W szkole zorganizowano zdalną pomoc informatyka. W przypadku trudności z obsługą komputera lub potrzebą nabycia umiejętności obsługi programów lub aplikacji wykorzystywanych w procesie zdalnego nauczania zachęcamy rodziców i uczniów do indywidualnych konsultacji.

             

            Kontakt z informatykiem:

             

            Emilia Tomaszewska

            e-mail: mojamilkamojamilka@gmail.com

            lub poprzez dziennik elektroniczny

             

            Wszystkie szkolne obiekty są zamknięte dla osób postronnych (w tym -  szkolne boiska, sala gimnastyczna, sale lekcyjne).

            W każdej sprawie można się kontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej: spfiukowka@wp.pl

            Kontakt z dyrektorem szkoły, Izabelą Mateńko - 692249709

            Kontakt z nauczycielami uczącymi w klasie został przekazany poprzez e-dziennik.

            Zwracam się do Państwa o dopilnowanie przestrzegania wszelkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych oraz wskazań Ministerstwa Edukacji Narodowej.

             To na Państwu spoczywa odpowiedzialność za skuteczność realizacji zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, a tym samym za bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci, a Naszych Uczniów. Szczególnie proszę Państwa o dopilnowanie, by Wasze dzieci w czasie epidemii pozostały w domu i nie kontaktowały się z innymi osobami. Wszelkie kontakty mogą Oni ograniczyć do Internetu lub innych środków komunikacji. Proszę również o wsparcie swoich dzieci. Służymy Państwu również pomocą i jesteśmy do Państwa dyspozycji .

             

            Podstawowym warunkiem skuteczności ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny osobistej. Konieczne jest również bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły lub wychowawców. Wszelkie informacje o zagrożeniu koronawirusem oraz o sposobach zapobiegania można znaleźć na stronie https://gis.gov.pl/Aktualnosci.

             

            Z poważaniem

            Dyrektor szkoły

                Izabela Mateńko

          • PLAN ZAJĘĆ W ZESPOLE SZKÓŁ W FIUKÓWCE W OKRESIE NAUKI NA ODLEGŁOŚĆ


          • 1. Oddział przedszkolny.
            1) Zajęcia w oddziałach przedszkolnych obowiązkowego przygotowania przedszkolnego prowadzone są zdalnie w godzinach 10.00 – 12.00.
            2) Zajęcia prowadzi wychowawca oddziału przedszkolnego.
            3) W trakcie zajęć z grupą będą włączone dwa zajęcia w tygodniu z języka angielskiego w wymiarze 20 minut w dniach ustalonych pomiędzy wychowawcą grupy
            a nauczycielem.
            4) Wychowawca oddziału przedszkolnego wskaże rodzicom, w którym dniu tygodnia, po zakończeniu 2 - godzinnego spotkania z wychowawcą przeprowadzona będzie lekcja religii.


            2. Oddziały I -VIII
            1) Zajęcia edukacyjne są realizowane zgodnie z planem zajęć z tym, że czas trwania
            lekcji on-line wynosi do 30 minut.
            2) Nauczyciel pozostaje do dyspozycji uczniów i jest zalogowany w dzienniku.
            3) Zgodnie z planem zajęć nauczyciele będą kontaktować się z uczniami poszczególnych klas wysyłając materiały do nauki. W przypadku lekcji za pośrednictwem komunikatorów Livewebinar lub Hangouts, nauczyciel ma obowiązek przekazać uczniom przynajmniej dzień wcześniej informację o godzinie rozpoczęcia takiej lekcji.
            4) Uczeń ma obowiązek wykonać zadania przydzielone przez nauczycieli do końca dnia. W przypadku niemożności wykonania zadań z przyczyn technicznych, uczeń
            kontaktuje się z nauczycielem w celu uzgodnienia szczegółów dalszego postępowania.

          • ZDALNE NAUCZANIE – poradnik dla uczniów

          • Uczniu:
            • Sprawdzaj codziennie wiadomości nadesłane przez Twoich nauczycieli przez dziennik elektroniczny.
            • Odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Nauczyciele będą za pośrednictwem dziennika i innych platform przesyłać Ci materiały, które pozwolą uzupełnić i poszerzyć Twoją wiedzę. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy  e-podreczniki i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela.
            • Przestrzegaj zasad higieny pracy - przed przystąpieniem do nauki posprzątaj pokój i biurko, przygotuj sobie wszystkie materiały, zaplanuj zadania, które wykonasz, przewietrz pokój, zadbaj o dobre oświetlenie pokoju, odłóż telefon w miejsce, w którym nie będzie Cię rozpraszał. Pamiętaj, że w rozkładzie dnia powinno przestrzegać się przede wszystkim prawidłowej proporcji między trzema elementami: snem, zajęciami ruchowymi oraz nauką. Odrabiaj zadane prace zawsze w tym samym czasie, najlepiej w godzinach, których powinieneś być w szkole. Odrabiaj lekcje w tym dniu, w którym zostały zadane. Rozłóż równomiernie pracę na poszczególne dni tygodnia. W każdym dniu wykonaj najpierw zadania bieżące, po ich ukończeniu przystępuj do odrabiania zadań okresowych (powtórki, lektura, referaty, sprawozdania). Pracuj równomiernie, starannie, bez pośpiechu. Po ukończeniu pracy przygotuj potrzebne ci na następny dzień do lekcji książki, zeszyty i przybory. Jeśli będziesz przestrzegał tych zasad Twoja praca będzie bardziej efektywna, a tym samym łatwiej i pewniej osiągniesz powodzenie szkolne.
            • Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, centra handlowe, sklepy itp.).
            • Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa w sieci. Internet jest dzisiaj platformą wymiany informacji, miejscem rozrywki, nauki i pracy. Niestety, nieodpowiednio wykorzystywany może mieć wiele negatywnych konsekwencji. Dlatego przypominamy kilka podstawowych zasad dotyczących tego, jak bezpiecznie korzystać z Internetu:
            1. Zachowaj bezpieczeństwo. Używaj oprogramowania zabezpieczającego (np. skanerów antywirusowych). Upewnij się, że system operacyjny jest zaktualizowany i zabezpieczony na wypadek, gdyby e-mail nieumyślnie zainfekował Twój komputer.
            2. Uważaj na wirusy. Nie otwieraj, nie odpowiadaj i nie przesyłaj dalej e-maili, czy też wiadomości z komunikatora, jeśli nie znasz osoby wysyłającej i nie sprawdziłeś zawartości programem antywirusowym. Może ona zawierać niebezpieczne oprogramowanie (takie jak spyware, czy wirusy), lub być obraźliwa.
            3. Twórz bezpieczne, skomplikowane hasła – nie wybieraj tych, które są łatwe do odgadnięcia. Zachowaj prywatność. Nigdy nie udostępniaj haseł lub podpowiedzi do nich.
            4. Nie podawaj w Internecie żadnych prywatnych danych – unikaj wszelkich ogłoszeń o pracę lub serwisów, wymagających podania numeru PESEL, numeru dowodu osobistego, adresu, nazwiska czy numeru telefonu.
            5. Dwukrotnie przemyśl, zanim pozwolisz aplikacji na uzyskanie dostępu do Twojej lokalizacji czy treści w telefonie. Ta sama zasada dotyczy korzystania ze stron internetowych – nie klikaj “Akceptuję” czy “Potwierdzam” za każdym razem, kiedy chcesz jak najszybciej dostać się na witrynę internetową. W ten sposób udzielasz zezwolenia na dostęp do wielu informacji – warto najpierw zapoznać się z regulaminem i dokładnie sprawdzić, co akceptujesz.
            6. Zwracaj uwagę na to, czy witryna, z którą chcesz się połączyć, posiada certyfikat SSL – dzięki temu zyskasz pewność, że serwer, z którym się łączycie, jest tym właściwym, a IP nie zostało podmienione. Dzięki certyfikatom SSL internetowe transakcje są o wiele bardziej bezpieczne – na przykład w sklepach internetowych.
            7. Stosuj się do zasad savoir vivre. Warto odnosić się do innych w taki sam sposób, w jaki robimy to na co dzień – z kulturą i szacunkiem. Odnoś się do innych grzecznie i reaguj na hejt. Jeśli dojdzie do kontaktu z osobą, która odnosi się do Ciebie niegrzecznie, nie kontynuuj rozmowy.
            8. Bądźcie dyskretni. Informacje, które publikujesz, stają się publiczne i widoczne dla wszystkich. Nie wstawiaj informacji lub obrazków, których nie chcesz udostępniać całemu światu. Uważaj – mogą zostać przekazane dalej!
            9. Pamiętaj, że wszystko zależy od Ciebie. Sam decydujesz, w jakie działalności się zaangażować i jakie informacje udostępnić. Każdy ruch w Internecie zostawia ślad. Nikt w sieci nie jest anonimowy, a zidentyfikowanie osoby, która popełniła w sieci przestępstwo jest jedynie kwestią zaangażowanych środków i czasu.
            Zachęcamy Cię też do zapoznania się z treściami dostępnymi na stronach:
            https://www.youtube.com/watch?v=XMcr2-Ke3I4
            https://epodreczniki.pl/a/bezpieczenstwo-w-sieci/DLcH59Wno
            https://epodreczniki.pl/a/zasady-bezpiecznej-pracy-w-sieci-lokalnej-i-globalnej/DhFPcW05o

          • Informacja dla rodziców na temat kształcenia na odległość z uwzględnieniem higieny pracy uczniów oraz zasad bezpieczeństwa w sieci

          •  

             

             

             

             

            Drodzy Rodzice!
            Sytuacja, w której obecnie się znajdujemy jest bardzo trudna dla nas wszystkich. My też oprócz tego, że jesteśmy nauczycielami, jesteśmy rodzicami i czujemy to samo co Wy. Wszyscy wspólnie musimy zmierzyć się z tym, co aktualnie się dzieje. To, jak sobie poradzimy, zależy głównie od naszej współpracy, a także chęci podjęcia wyzwania – jakim jest 24 godzinny pobyt w domu i zapowiadana przez ministerstwo nauka zdalna.    A zależy nam pewnie wszystkim na tym samym – dobru dzieci i młodzieży. Starajmy się wszyscy ze wszystkich sił, by czas, który spędzamy w domu podczas obecnej, jakże trudnej sytuacji, był mądrze wykorzystany – by z powodzeniem rok szkolny mógł się zakończyć. To zależy od nas wszystkich. Przyszłość to teraz taka trochę niewiadoma sytuacja- może się ona zmienić z dnia na dzień, dlatego działajmy razem.

            Stworzyliśmy dla Państwa krótki poradnik o tym jak:
            - zorganizować dzieciom warunki do nauki w domu,
            - motywować i wspierać dzieci do systematycznego uczenia się poza szkołą,
            - zadbać o bezpieczeństwo w sieci.
            Wszystkie zawarte w materiale treści – są propozycją, z której zachęcamy skorzystać.

             

            JAK ZORGANIZOWAĆ DZIECIOM WARUNKI do NAUKI W DOMU? – Na początku warto przypomnieć podstawowe zasady, które mogą zagwarantować dobre efekty w uczeniu się:

             - odpowiednie warunki do pracy (dobre oświetlenie, świeże powietrze, spokój);

             - odpowiednia dieta, nawodnienie organizmu;

             - przestrzeganie zasad higieny snu, odpoczynku;

            - unikanie sytuacji stresogennych;

            - praca w uporządkowanym miejscu i z potrzebnymi przedmiotami;

            - praca według planu

             – począwszy od rzeczy pochłaniających najwięcej czasu do najłatwiejszych;

            – kącika do nauki, bez dodatkowych bodźców, które mogłyby rozpraszać (cisza i uporządkowanie miejsca pracy da możliwość większej koncentracji na zadaniu).

             

            JAK MOTYWOWAĆ I WSPIERAĆ DZIECI DO SYSTEMATYCZNEGO UCZENIA SIĘ POZA SZKOŁĄ - Nauka może być wspaniałą przygodą i interesującą zabawą, jeśli dziecko nie będzie do niej przymuszane, a zachęcane i motywowane. Nie jest to wcale takie trudne, jak się wydaje. Dzieci lubią zdobywać wiedzę i dopóki stanowi to dla nich przyjemność, chłoną informacje i chętnie się nimi dzielą.

             - Jeśli jesteś Rodzicem dziecka w wieku młodszym - zamień naukę w zabawę, by zachęcić dziecko do nauki - Dziecko uwielbia się bawić. Nauka pozbawiona cech zabawy, szybko może stać się przykrym obowiązkiem. Łatwo zamienić ją w przyjemność. Niech odrabianie lekcji będzie wyzwaniem. Stwórzcie z córką lub synem „Księgę wyzwań”, w której będziecie zapisywać kolejne wykonane zadania. Jeszcze inny sposób, to notowanie kolejnych postępów nauce. Załóżcie „Księgę umiejętności”. Dodawajcie w niej nowo poznane zagadnienia.

             - Korzystaj z nowoczesnych pomocy naukowych, pamiętając, że są one uzupełnieniem podręczników i książek.

             - Zachowaj zdrowy rozsądek i ucz dziecko odpowiedzialności - zdobywanie wiedzy nie opiera się niestety wyłącznie na gadżetach, zabawach, multimediach czy wspólnych odkryciach. Dziecko musi mieć świadomość, że nauka to jego obowiązek. Dzieci mają przecież obowiązek nauki do 18 roku życia. Mama i tata pracują, dziecko się uczy

             – Każdy członek rodziny wnosi do niej własną pracę. Opieranie się wyłącznie na nowoczesnych pomocach naukowych sprawi, że nasza pociecha w szkole będzie się nudzić i nie będzie chciała zdobywać wiedzy w tradycyjny sposób. Pamiętajcie, by były one miłym dodatkiem i motywacją, a nie istotą procesu nauki.

             - Rodzicu, porozmawiaj z dzieckiem o celowości nauki zdalnej. Każdy na pewno z nas rozumie powagę sytuacji. Nie wiemy, jak długo sytuacja będzie się przedłużać i kiedy powrócimy do naszej zwykłej codzienności.

            - Rodzicu, ustal z dzieckiem harmonogram pracy – chyba, że będzie to narzucone z góry. - Ważne będzie określenie i wskazanie etapów pracy. W zależności od tego na ile dziecko jest samodzielne – pomóż mu określić, jak ma rozłożyć czas przy nauce. Należy pamiętać o racjonalnym rozłożenie obowiązków i czasu wolnego. Odpoczynek jest wskazany również dla naszego mózgu. Aby mógł przyjąć kolejną porcję wiedzy – nasz mózg musi być wypoczęty😊 - Znając możliwości swojej pociechy

             – Rodzicu, możesz pomóc w dostosowaniu działań do możliwości dzieci. Oczywiście starsi uczniowie są już bardziej samodzielni, a rola Rodzica będzie bardziej polegała na kontrolowaniu i dyskretnym monitorowaniu pracy swojego ucznia.

            - Rodzicu – prosimy Cię o pomoc. Ty jesteś teraz najbliżej swojego dziecka. Bądź też wsparciem dla swojej pociechy. Pamiętaj też, że zawsze możesz zwrócić się też do wychowawcy, nauczyciela, czy pedagoga szkolnego – w sytuacjach wątpliwych, zawsze też możesz pytać – na pewno wspomożemy

             - Rodzicu - dostrzegaj efekty podjętego działania i zaangażowania dziecka! Dopinguj swoje dziecko do pracy, nie krytykuj, a dostrzegaj to, co pozytywne i co udało mu się zrobić Wzmacnianie pozytywne dzieci i towarzyszenie im w działaniu – na pewno zmotywuje dziecko. Dostrzegając wysiłek włożony w pracę – doceniamy dziecko i dzięki temu wzbudza się w nim motywacja do działania. - Pokazywanie wzorów postępowania - zarówno w szkole, jak i w domu niezwykle ważne jest otoczenie, w którym się przebywa, pracuje. Właśnie ono może być wspierające lub hamujące. Istnieją jednak sprawdzone sposoby, które pomagają pracować z satysfakcją oraz osiągać efekty swoich zamierzeń. Zachęcajmy dziecko do pracy – dobrym słowem, zachowując spokój i cierpliwość. Nie jest to łatwa sytuacja – dla nikogo z nas. Dla starszych dzieci jest to trochę tak naprawdę egzamin z samodzielności i odpowiedzialności. Jeśli Państwo są w domu na pewno łatwiej jest to wszystko kontrolować i monitorować. Jeśli Państwo chodzą do pracy – jest to naprawdę trudniejsze, dlatego ważne jest z dzieckiem porozmawiać o wzajemnym zaufaniu i o owej odpowiedzialności. Dla młodszych i starszych dzieci Rodzic powinien być wsparciem – i my w to wierzymy, że tak to właśnie jest. Pomagajmy na ile możemy. Jeśli uczniowie będą mieli możliwość komunikować się z nauczycielem poprzez pocztę elektroniczną – to zachęcamy do tego, by pytały, zadawały pytania odważnie – żadne zapytanie nie zostanie bez odpowiedzi.

             

            JAK ZADBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO W SIECI?

             – Rodzicu – kilka ważnych informacji:

             1. Pamiętaj – jesteś Rodzicem, więc tak naprawdę telefon dziecka jest Twoim telefonem – Ty jesteś odpowiedzialny za to, jak dziecko użytkuje telefon. Jeśli ma obawy przed tym, żeby okazać Ci, co w nim się znajduje – zastanów się dlaczego. Tak naprawdę powinno Cię to zaniepokoić. Oczywiście młody człowiek będzie się bronił – „Mam swoje prawa i między innymi do tajemnicy”, ale pamiętaj też, że Ty jako Rodzic działasz w jego obronie. Ważne jest oczywiście wzajemne zaufanie.

            2. Rozmawiaj z dzieckiem – Dzięki wartościowej rozmowie masz szansę poznawać cyfrowy świat razem z dzieckiem.

             3. Ustal jasne zasady – jasno określ czego dziecko nie może robić w Internecie. Wskaż rzeczy zakazane, takie jak: podawanie numeru telefonu czy publikowanie rodzinnych zdjęć. Ważne by każdy z członków rodziny został poinformowany o wprowadzonych ustaleniach. Ustalone zasady można zapisać i dać w widoczne miejsce. Ważne jest też wskazanie priorytetów – najpierw obowiązki a potem przyjemności!

             4. Nie odcinaj dziecka od Internetu, ucz mądrego korzystania – taka izolacja może mieć negatywnie skutki i utrudnić dziecku funkcjonowanie w społeczeństwie. Trzeba oczywiście użytkować Internet z głową – mądrze i racjonalnie

             5. Naucz swoje dziecko zasady ograniczonego zaufania – konieczne jest uczulić dziecko, że ktoś po drugiej stronie monitora może zwyczajnie kłamać, informacja przeczytana na portalu wcale nie musi być prawdziwa, a oglądane zdjęcia mogą być po prostu sztucznie zrobione za pomocą różnych narzędzi i programów. Po prostu – nie wszystko to, co widzimy w Internecie jest prawdziwe, zgodne z prawdą.

            6. Zgłaszaj nielegalne i szkodliwe treści – aby to było możliwe musisz kontrolować i monitorować treści, z których Twoje dziecko korzysta.

             7. Bądź zawsze otwarty na rozmowę – nie chcesz dopuścić do sytuacji w której działania w Internecie będą tematem tabu. Rozmawiaj bez oceniania i złości. Jeśli dziecko będzie słyszało tylko krzyk i zakazy – to nie będzie chciało nic powiedzieć. Trzeba więc stworzyć odpowiednią atmosferę – bezpieczeństwa i wzajemnego zaufania. Spokojnie tłumaczymy i rozmawiamy ze swoim dzieckiem.

            8. Są też różnorodne aplikacje i programy – kontrola rodzicielska – zachęcamy z tego korzystać. (https://kei.pl/blog/jak-dbac-o-bezpieczenstwo-dziecka-w-sieci - materiały tu zawarte wykorzystane z tej strony internetowej; w Internecie jest wiele filmików do skorzystania i które szerzej mówią o problemie.

            9. Śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

          • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

          • Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

          • KORONAWIRUS

          • Rodzicu,

            • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
            • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
            • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
            • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
            • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
            • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

            Uczniu,

            • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
            • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
            • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
            • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

            Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

            Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.

            Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

            • dziennik elektroniczny;
            • strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
            • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

            Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

            Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

            • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
            • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

             

            Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

            Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

            Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

          • Choinka 2017

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Choinka 2017.

            CHOINKA SZKOLNA       

            Karnawał to czas radości i rozrywki. Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w sobotę 4 lutego 2017r.  Uczniowie czekali na nią z wielką niecierpliwością. Wszystkie dziecie wygladały bardzo odświętnie, szczególnie dziewczynki ;). Obejrzeliśmy wspaniały występ grup tanecznych z naszej szkoły. Dodatkowo swoimi umiejętnościami tanecznymi  i wokalnymi popisali się uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, którzy wcielili się w role znanych wykonawcow, takich jak Golec Uorkiestra, Maryla Rodowicz, czy Just Five, Margaret czy Shakira. Wielką atrakcją okazał się pokaz fajerwerków, który mogliśmy oglądac dzieki wspaniałym sponsorom – Państwu Magdzie i Łukaszowi Beczkom, za co serdecznie dziekujemy.Dzieci, rodzice oraz nauczyciele włączyli się do udanej zabawy. Tańcom i zabawom nie było końca.  W przerwie mogliśmy się skosztować pysznych kanapek i ciast przygotowanych przez nasze mamy.Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za przygotowanie tak wspaniałej imprezy oraz dla nauczycieli i rodziców czuwających nad dobrą zabawą wszystkich dzieci.

          • Spotkanie z panią pielęgniarką.

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie z panią pielęgniarką..

            SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄTeraz już wiemy jak ważne jest zdrowe odzywianie, w jakie produkty zawieraj najwięcej witamin, a jakie białko i inne składniki odżywcze. 24 lutego 2017 r. Pani Anna Cybul przyblizyła nam zasady zdrowego odżywiania oraz wyjasniła jak szkodliwe są napoje gazowane, chipsy czy słodycze. Za poświęcony czas bardzo dziękujemy Pani Ani.

          • Mikołajki

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki.

            W poniedziałek 8.12.2014 r. W przedszkolu odwiedził na Święty Mikołaj. Dzieci z niecierpliwością czekały na przybycie niezwykłego gościa. Na powitanie przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenkę „Mój kochany Mikołaju, cały rok czekałem byłem bardzo, bardzo grzeczny bardzo się starałem”.

          • Wspólne kolędowanie

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wspólne kolędowanie.

            18.12.2014 r. do przedszkola zaprosiliśmy wspaniałych gości- rodziców. Dzieci przywitały rodziców Kolędami „Przybieżeli do Betlejem,, , „Cicha noc”” oraz piosenkami przybliżającymi atmosferę świąt: „”Mój kochany Mikołaju”, „Din dong”. Po części artystycznej wraz z rodzicami ubraliśmy przedszkolną choinkę oraz wykonywaliśmy dekoracje Bożonarodzeniowe na kiermasz, który odbył się dnia 21.12.2014 w Świetlicy Wiejskiej w Fiukówce.

          • Gminny Dzień Edukacji

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gminny Dzień Edukacji.

            Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela. Dzień Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzony w instytucjach związanych z oświatą. Jest okazją do nagradzania wyróżniających się dla niej nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

            W Gminie Krzywda również świętowano Dzień Edukacji Narodowej, 14 października 2015r.  w świetlicy wiejskiej w Fiukówce odbyła się uroczysta akademia, którą w tym roku przygotowali nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Fiukówce. Uroczystość prowadziła pani dyrektor Izabela Mateńko. Na spotkanie przybyli  dyrektorzy i nauczyciele gminnych placówek, przedstawiciele władz samorządowych :  Wójt Gminy Krzywda        p. Jerzy Kędra, Zastępca Wójta  p. Barbara Kot, Przewodniczący Rady Gminy Krzywda  p. Paweł Mroczek, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy p. Dariusz Sztyber, Dyrektor GZEAS p. Alicja Pietrzak, Skarbnik Gminy p .Małgorzata Kłosińska,  Główna Księgowa   GZEAS p.  Maria Kamińska,   przewodniczący Komisji Oświaty     p. Jarosław Majek 

                   Uroczyste przemówienia, dyplomy, kwiaty, śpiew, muzyka wszystko to miało miejsce podczas gminnych obchodów DEN w Fiukówce. Wszystkim gościom życzono pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, satysfakcji z wypełnianych obowiązków oraz realizacji wszelkich zamierzeń i planów podnoszących jakość pracy szkoły. Uroczystość uświetnił spektakl „Mały Książę” w wykonaniu nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Fiukówce w reżyserii p. Moniki Sowy. Spektakl podobał się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Podczas gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej nie mogło zabraknąć nagród dla najlepszych nauczycieli w roku szkolnym 2014/15. W pierwszej kolejności Wójt p. Jerzy Kędra wręczył Nagrody Wójta Gminy Krzywda dyrektorom szkół oraz wyróżnionym nauczycielom. Następnie dyrektorzy poszczególnych jednostek wręczyli Nagrody Dyrektora docenionym przez siebie nauczycielom.

                 Uroczystość zakończyła się obiadem, słodkim poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim pracowników oświaty  Gminy Krzywda.

          • Spotkanie z ratownikiem wodnym pania Agatą Izdebska i psem May'em

          • W dniu 17 października do naszej szkoły zawitała pani ratownik Agata Izdebska wraz ze swoim pupilem psem May'em.

            Pani Agata zaprezentowała uczniom naszej szkoły niezwykle pouczającą i ciekawą pogadankę na temat psów w służbach. Nasi uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali słów pani ratownik, zadawali wnikliwe pytania oraz odpowiadali na, czasem bardzo trudne, zagadki związane z czworonogami.

            Największa atrakcją dla uczniów było spotkanie z ratownikiem wodnym psem May'em. Ten bardzo "małych" rozmiarów, zaśliniony kolega z miejsca stał się ulubieńcem naszych uczniów jak i nauczycieli.

            Dziękujemy za bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

          • Misterium Męki Pańskiej

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Misterium Męki Pańskiej.

            Misterium to widowisko teatralne ukazujące mękę i śmierć Pana Jezusa. To również wielkopostna forma spotkania ze sztuką. Uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie ukazujące historię męki i zmartwychwstania Chrystusa, które zaprezentowali w Środowiskowym  Domu Samopomocy w Anielinie. Wydarzenia  wielkiego tygodnia wzbudzają ogromne emocje, dostarczają wielu wzruszeń i głębokich przeżyć religijnych.

          • Konkurs "Pięknego czytania baśni H.Ch. Andersena"

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs "Pięknego czytania baśni H.Ch. Andersena".

            W dniu 27 kwietnia 2017r. odbył się w naszej szkole konkurs "Pięknego czytania baśni H.Ch. Andersena" zorganizowany przez p. Joannę Beczek.

            Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas I -III.

            Dzieci samodzielnie przygotowywały dowolny fragment z baśni H. Ch. Andersena i czytały go.

            Konkurs oceniany był w dwóch kategoriach: kl. I oraz kl. II-III.

            Oto wyniki:

            I kategoria

            I miejsce - Lena Nina Mateńko, Kacper Szewczak

            II miejsce - Amelia Błażejczyk

            III miejsce - Artur Miśkurka

            II kategoria

            Jury przyznało nagrodę specjalną GRAND PRIX uczniowi klasy III Rafałowi Miazio za jego wspaniały występ.

            I miejsce - Wojciech Sidor

            II miejsce - Wiktoria Tchórzewska, Sebastian Kot

            III miejsce - Alicja Grono, Hubert Matyjasek

            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś wyróżnieni uczniowie nagrody.

          • Dekoracja świąteczna

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dekoracja świąteczna.

            Wielkanocna dekoracja

            Z racji tego, że Święta Wielkanocne w tym roku wypadały w ostatnim tygodniu  marca, wraz z rozpoczęciem się tego miesiąca na szkolnym korytarzu pojawiły się piękne dekoracje. Własnoręcznie wykonane przez uczniów pisanki pięknie prezentowały się na tle równie kolorowych i okazałych palm. Dekoracja na dolnym korytarzu wprowadziła w świąteczny nastrój.

          • Wigila szkolna i warsztaty kulinarne.

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wigila szkolna i warsztaty kulinarne..

            20 grudnia w Zespole Szkół w Fiukówce odbyły się warsztaty kulinarne, zorganizowane w ramach programu Bezpieczna +. Dzięki pozyskanym środkom finansowym mieliśmy możliwość wspólnie z rodzicami i paniamiz Koła Gospodyń przygotowywać potrawy wigilię. Wiemy już jak bezpiecznie zachowywać się w kuchni i jak przygotować tradycyjne potrawy wigilijne: rybę po grecku, kluski z makiem, pierogi, sałatki śledziowe, krokiety z barszczykiem czy kapustę. Podczas gotowania wszystkim towarzyszył swiąteczny nastrój, mieliśmy okazję zintegrować się z uczniami innych klas ale również z rodzicami i nauczycielami. Przygotowane potrawy wyglądały i smakowały wyśmienicie, o czym mogliśmy się przekonać podczas wspólnej Wigilii. Poprzedzona ona była jasełkami w wykonaniu uczniów i wspólnym śpiewaniem kolęd. Jednak wszyscy najbardziej czekali na dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Po Wigilii zabrzmiały, w wersji instrumentalnej, znane wszystkim kolędy, wykonane przez uczniów naszej szkoły oraz zaproszonych gości. Można było usłyszeć kontrabas, skrzypce, altówkę, puzon, trąbkę oraz kilka gitar . Na zakończenie uczniowie zaprezentowali występ taneczny, który został nagrodzony gromkimi brawami. Z polskimi tradycjami bożonarodzeniowymi miały okazję zapoznać się studentki z Brazylii i Chin, które przez kilka dni gościły w naszej szkole. W tym dniu w naszej szkole była iście świąteczna atmosfera: śpiew kolęd, zapach wigilijnych, potraw, blask choinki i świąteczna dekoracja szkoły.

          • Przygotowania do świąt

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Przygotowania do świąt.

            17.12.2014 r. czując zbliżające się Święta w przedszkolu wykonywaliśmy pierniczki. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, oraz fakt iż mogły uczestniczyć w procesie tworzenia pierników. I to co dzieci najbardziej cieszyło, własnoręczne ozdabianie choinek, gwiazdek z ciasta pachnącego cynamonem.

            Dziękujemy Pani Lucynie Grono oraz jej wychowankom, za przygotowanie pierników dla dzieci. DZIĘKUJEMY !!!

          • Wizyta w OSP Fiukówka

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta w OSP Fiukówka.

            Dnia 1.12.2014 r.  w poniedziałek, pod naszą szkołę  zawitał Wóz Strażacki z przedstawicielami Straży Pożarnej w Fiukówce. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola, obecne w tym dniu, miały okazję przejechać się wozem strażackim, trasa przejazdu Zespół Szkół – OSP Fiukówka. Dzieci mogły  zapoznać się i obejrzeć  całe wyposażenie wozu strażackiego, dowiedzieć się z jakich przedmiotów składa się  mundur strażacki galowy, który prezentował pan Waldemar Kot  oraz bojowy, który miał na sobie Pan Jacek Kot.  Panowie Łukasz Beczek oraz Józef Kąkol pozwolili przymierzyć hełmy strażackie, oraz opisali czynności które wykonują strażacy podczas wezwania do pożaru, przedszkolaki mogły także usłyszeć syrenę strażacką . Strażacy na koniec spotkania przygotowali słodkie niespodzianki dla małych gości. To spotkanie ze Strażą Pożarną  na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Fiukówce
      • (25)7550061
      • Fiukówka 9 21-470 Krzywda Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych