• "Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze..."

          • Koniec listopada to czas Andrzejek- czarów, wróżenia, przewidywania co przed nami. Kultywowanie tradycji i obrzędów ludowych. Dzieci z przedszkola i rocznego przygotowania przedszkolnego również chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Czy wróżby się spełnią? Uwieńczeniem tego dnia była zabawa w rytm ulubionych piosenek.

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

          • Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, to okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

          • 11 listopada

          • Dnia 15 listopada 2023 r. w Zespole Szkół w Fiukówce odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości na pamiątkę 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna pt. „ Lekcja historii” przygotowana przez uczniów klasy V wraz z wychowawczynią wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. 

             Święto 11 listopada sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

             Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten, przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą i sztuką oraz tradycjami.

          • "Talentu nie można kupić za wszystko złoto świata." K. Makuszyński - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

          • Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która odbyła się dnia 15 listopada 2023r. w naszej szkole. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali przedszkolnej gromadzili się goście. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie po przemówieniu Pani Dyrektor Izabeli Mateńko, dzieci z grupy „Skrzaty” wcieliły się w rolę małych artystów. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej i przyrzeczeniach dzieci nastąpił akt pasowania na przedszkolaka. Dla małych artystów było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

          • Ślubowanie i pasowanie na uczniów

          • 30 października 2023r. w naszej szkole odbyło się Uroczyste Ślubowanie i Pasowanie Pierwszoklasistów. Z pomocą uczniów klasy IV dzieci zaprezentowały swoje umiejętności.W odświętnych strojach, pierwszoklasiści błysnęli talentem. Wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego. Pięknie zaśpiewali piosenki oraz zatańczyli. Wzorowo recytowali wierszyki. Dzieci udowodniły, że są gotowe, aby przyjąć je do grona uczniowskiego.W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszy raz w historii Szkoły - przed sztandarem pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Izabela Mateńko dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.Tym samym pierwszoklasiści zostali włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Fiukówce. Potwierdzeniem były legitymacje szkolne wręczone uczniom przez Panią Dyrektor. Najmłodsi otrzymali również Dyplomy oraz Rogi obfitości. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy I. Uczniom klasy pierwszej życzymy wielu sukcesów, nieustającego uśmiechu, a przede wszystkim czerpania radości z każdej chwili spędzonej w naszej szkole.

          • Uroczystość nadania imienia Kornela Makuszyńskiego Szkole Podstawowej w Fiukówce

          • Sprawozdanie z uroczystości nadania imienia Kornela Makuszyńskiego

            Szkole Podstawowej w Fiukówce

                28 września2023 r. odbyła się uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Fiukówce imienia Kornela Makuszyńskiego. Uroczystość odbyła się na placu szkolnym, gdzie zgromadzili się honorowi goście, dyrektor szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz lokalna społeczność. Obecne były delegacje szkół z Gminy Krzywda z pocztami sztandarowymi. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej, podczas której nastąpiło poświęcenie sztandaru szkoły. Mszę celebrował ksiądz kanonik Zbigniew Daniluk, który w swojej homilii nawiązał do nauk płynących z utworów Kornela Makuszyńskiego. W liturgii czynnie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.
            Część oficjalna rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego, następnie pani dyrektor Izabela Mateńko powitała dostojnych gości oraz wszystkich zebranych. Przewodniczący Rady Krzysztof Cięciara oraz wójt Gminy Krzywda Krzysztof Warda odczytali uchwałę nadania Szkole Podstawowej w Fiukówce imienia Kornela Makuszyńskiego, następnie przekazali akt nadania imienia pani dyrektor. Dla głównych sponsorów przygotowane zostały symboliczne gwoździe, które zostały wbite w drzewiec sztandaru.
               Następnie z wielkim szacunkiem pani dyrektor Izabela Mateńko przyjęła od przedstawicieli rodziców sztandar szkoły, by przekazać go uczniom. Poczet sztandarowy zaprezentował sztandar zgromadzonym. Po prezentacji sztandaru nastąpiło uroczyste ślubowanie uczniów, którzy zobowiązali się dbać o honor i dobre imię szkoły, kształcić w sobie cechy, które propagował nasz patron, a w szczególności szacunek do drugiego człowieka, radość życia, mądrość oraz dobro. Następnie uczniowie odśpiewali hymn szkoły, w którym również odnaleźć można przesłanie, by postępować zgodnie z ideałami naszego patrona. W dalszej części uroczystości odbyła się część artystyczna, w której wzięli udział uczniowie, absolwenci i nauczyciele Zespołu Szkół w Fiukówce.
            Po uroczystościach na placu szkolnym nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej wewnątrz budynku szkoły, którego dokonała delegacja w składzie: pani Marzanna Ostrowska- dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego Kuratorium w Lublinie, ksiądz kanonik Zbigniew Daniluk, pani Izabela Mateńko- dyrektor Zespołu Szkół w Fiukówce, pan Krzysztof Warda- wójta Gminy Krzywda, Szymon Tchórzewski – przedstawiciel uczniów oraz pani Emilia Gajek – przewodnicząca rady rodziców. Następny punkt stanowiły okolicznościowe przemówienia. Goście poproszeni zostali też o pamiątkowy wpis do księgi pamiątkowej.
               Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim przybyłym za uświetnienie swą obecnością naszej uroczystości i zaprosiła do zwiedzania szkoły. 

          • PRZYJACIEL (NIE) POTRZEBNEJ KSIĄŻKI

          • Przedszkole, oddział przedszkolny i klasy I-III zapraszam do wzięcia udziału w projekcie: PRZYJACIEL (NIE) POTRZEBNEJ KSIĄŻKI, projekt ma na celu dzielenie się przeczytanymi książkami, które zalegają w domu, a są w dobrym stanie. Kierowany jest do chętnych rodziców i dzieci, które przekażą taka książkę na rzecz szkoły i projektu. Książki o tematyce dzieciecej, np bajki, bądź inne. Projekt potrwa do końca roku kalendarzowego. 

            Organizator projektu

            Aneta Michalik

          • Laboratorium Przyszłości

          • W świecie robotyki

            Uczniowie klasy VI wzięli udział w warsztatach z robotyki. W trakcie zajęć z robotyki edukatorzy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości wykorzystywali różne roboty (Dash, Lego, Fable). Podczas zajęć uczniowie podzieleni na grupy przechodzili do poszczególnych stacji. Na każdej stacji na uczniów czekał robot, którego należało zaprogramować w taki sposób, żeby poprawnie wykonał zadanie. Zajęcia  te rozwijały myślenie algorytmiczne, uczyły rozwiązywania problemów i  rozwijały umiejętność pracy w grupie z edukacyjnym robotem DashRobot. Dash to robot wykorzystywany do nauki programowania. Posiada on różne czujniki, dzięki czemu można go zaprogramować na wiele sposobów. Dash potrafi reagować na głos, odnajdywać przedmioty, tańczyć i śpiewać. Podczas zajęć uczniowie mogli układać programy tak, żeby robot wykonał określone zadanie. Robot przygotowany jest w taki sposób, że może korzystać z niego już siedmiolatek. Jednak po zagłębieniu się nieco bardziej w tajniki kodowania, staje się on wyzwaniem również dla starszych uczniów - do zaprogramowania używać można kilku rodzajów pętli, złożonych warunków, a nawet zmiennych. Zajęcia rozwijały wyobraźnię, uczą algorytmicznego myślenia, oswajają uczniów z nowymi technologiami oraz słownictwem w języku angielskim.

            Sztuczne sieci neuronowe&Gogle VR

            Uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w warsztatach ze sztucznej inteligencji. Podczas lekcji prezentowano ćwiczenia i zabawy z wykorzystaniem dwóch autorskich aplikacji będących przykładem zastosowania sztucznych sieci neuronowych. Uczniowie korzystali z kamery, statywu oraz laptopa. Warto zaznaczyć, że to na sztucznych sieciach neuronowych opierają się najnowocześniejsze systemy sztucznej inteligencji, a Google, IBM czy Facebook stawiają właśnie na  ich rozwój. Uzupełnieniem lekcji było zapoznanie uczniów z technologią VR, dzięki której, nie ruszając się z ławki szkolnej, możemy było przenieść się do bazy na Marsie, prehistorycznego lasu pełnego dinozaurów lub na wystawę obrazów w muzeum w Luwrze.

          • Dyskoteka

          • Dnia 03.10.2023r. odbędzie się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka.

            Serdecznie zapraszamy.

            Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.

          • LAS ODKRYWCÓW

          • Wycieczka jest jednym z najmilszych momentów w życiu każdej klasy. Wiedząc to, wychowawcy klas I - III  w dniu 15 września 2023r. wraz z uczniami udali się na jednodniową wycieczkę do Lasu Odkrywców - rodzinnego parku tematycznego.
            Pobyt rozpoczął się od dwugodzinnej wyprawy z przewodnikiem, który oprowadzał grupę po terenie parku. Opowiadał o ciekawostkach przyrodniczych podczas spaceru Aleją Odkrywców, odwiedzał z grupą wybrane atrakcje parku i wskazywał atrakcje do odwiedzenia w czasie wolnym. Następnie uczniowie pod okiem opiekunów korzystali z atrakcji parku takich jak tory przeszkód, korzeniowe huśtawki, wiklinowy tunel, drzewo odkrywców z olbrzymią zjeżdżalnią, polana dźwięku, leśna tyrolka czy polana Tarzana. Zabawa zakończyła się pysznym i sowitym obiadem oraz zakupami w sklepie z pamiątkami. Wszystkie atrakcje umieszczone są w Parku i zostały wykonane z naturalnych materiałów - bez plastiku czy urządzeń zasilanych prądem. Pobyt w ty miejscu to połączenie edukacji przyrodniczej ze świetną zabawą.
            Gorąco polecamy to miejsce - zamawiajcie pogodę i w drogę.

          • Festyn Rodzinny

          • 18 .06.2023r. w Zespole Szkół w Fiukówce odbył się Festyn Rodzinny. Celem imprezy było wzmocnienie więzi rodzinnych, integracja zespołów nauczycieli, rodziców i dzieci oraz wyzwolenie większej aktywności wśród uczestników do spędzania czasu wolnego w gronie rodzinnym na świeżym powietrzu. Dzień Rodziny obchodzony jest w naszej szkole co roku. Wszyscy uczniowie i goście: rodzice, rodzeństwo uczniów, babcie, dziadkowie licznie przybyli do szkoły na godzinę 14.00. Uroczystość rozpoczęliśmy od przedstawienia zorganizowanego przez rodziców przedszkolaków pt. „Na straganie”. Zebrani rodzice i inni członkowie rodzin z uśmiechem na twarzy, z wielką dumą, a nawet z łezką w oku oglądali występy swoich pociech. Uczniowie dali wspaniały popis swoich zdolności i umiejętności recytatorskich, tanecznych i wokalnych oraz talentów muzycznych. Dzieci miały okazję skorzystać z bezpłatnej zjeżdżalni, malowania twarzy. Były również kiełbaski, lody, napoje. Uczniowie wzięli udział w konkursie literackim, kulinarnym i sportowym. Zabawa trwała do godziny 18.00.

            Festyn został współfinansowany ze środków Fundacji PZU.

            #FundacjaPZU

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

          • Informujemy, że nasza szkoła otrzymała w 2023 roku wsparcie finansowe w  ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.
            Otrzymane środki finansowe zgodnie z celem programu zostaną przeznaczone na  zakup nowości wydawniczych oraz realizację działań promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

            Kwota dotacji to 4000 zł, wkład własny 1000 zł.

          • Laboratoria Przyszłości - październik 2022

          • W ramach otrzymanejgo z programu "Laboratoria Przyszłości" zestawu "Eksperymenty z elektrycznością" podczas lekcji techniki uczniowie klasy 5 sprawdzali przewodzenie elektryczne w postaci ćwiczen praktycznych. Zestaw demonstarcyjny otrzymany przez szkołę zawiera komplet urządzeń i elementów do celów edukacyjnych.  

            Dzięi takiemu wyposażeniu uczniowie budowali obwód elektryczny z zawartych w zestawie elementów, takich jak: przewody elektryczne, oprawy i żarówki, przełączniki, oporniki, model maszyny elektrycznej. Podczas zajęć poznali również działanie amperomierza i miernika napięcia. 

            W ramach otrzymanejgo z programu "Laboratoria Przyszłości" zestawu "Eksperymenty z elektrycznością" uczniowie klasy 5 podczas lekcji techniki sprawdzali przewodzenie elektryczne w postaci ćwiczen praktycznych. Zestaw demonstarcyjny otrzymany przez szkołę zawiera komplet urządzeń i elementów do celówedukacyjnych.  

            Dzięi takiemu wyposażeniu uczniowie budowali obwód elektryczny z zawartych w zestawie elementów, takich jak: przewody elektryczne, oprawy i żarówki, przełączniki, oporniki, model maszyny elektrycznej. Podczas zajęć poznali również działanie amperomierza i miernika napięcia. 

          • Laboratoria Przyszłości - wrzesień 2022

          • Uczniowie klasy VII na lekcjach fizyki złożyli stację meteorologiczną, którą w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” otrzymała szkoła. Stacja przeznaczona jest do kontroli i obserwacji podstawowych parametrów klimatycznych takich jak: temperatura powietrza, prędkość wiatru, kierunek wiatru, promieniowanie słońca, opad atmosferyczny. Wbudowany zegar słoneczny pozwala odczytać czas. Uczniowie bardzo chętnie dokonywali pomiarów na dworze.

            W klasie VIII na lekcjach fizyki został zaprezentowany generator Van de Graaffa. Klasyczny generator Van de Graaffa z napędem ręcznym doskonale nadaje się do celów edukacyjnych, dając możliwość nie tylko doświadczeń z wyładowaniami elektrycznymi ale również prezentacji zasady działania tego urządzenia. Służy wytwarzaniu wysokich napięć elektrycznych. Jest to proste, nadające się do wielu zastosowań źródło napięcia, pozwalające unaocznić i wyjaśnić właściwości i sposób działania pola elektrycznego.
            Za pomocą modelu można wykonać szereg doświadczeń, np.:
            - rozmieszczanie ładunków na powierzchni przewodnika
            - linie sił pola elektrycznego
            - działanie cieplne iskry
            - efekty świetlne wyładowań.

          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

          • Zespół Szkół w Fiukówce bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości. Poniżej kilka słów o programie oraz wykaz zakupionego do tej pory sprzętu i kilka słów na temat zajęć na jakich zostanie wykorzystany.

             O programie

            Zespół Szkół w Fiukówce w ramach Programu Laboratoria Przyszłości otrzymał 30tys. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji                i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie zostało przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.   

             Celem programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci    i młodzieży. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności                                        w tych obszarach przez uczniów. 

            Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne                 i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

            W ramach programu szkoła zakupiła m.in. następujący sprzęt:       

            1. Drukarka 3D
            2. Zestaw elementów dodatkowych do drukarki 3D
            3. Mikrokontroler Arduino zestaw
            4. Stacja lutownicza
            5. Dyktafon
            6. Zestaw mikrofonów nagłowowych
            7. Kamera cyfrowa
            8. Zestaw Lampa Mini Boom Żuraw oświetleniowy
            9. Lupa podświetleniowa
            10. Mikrofon kierunkowy
            11. Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
            12. Kompletny estradowy zestaw nagłośnieniowy
            13. Stół warsztatowy nauczyciela
            14. Szatkownica elektryczna
            15. Akumulatorowa wiertarka
            16. Robot. Zestaw Basic.Klocki Robotis
            17. Robot Zestaw Adwanced. Klocki Robotis
            18. Młotek ślusarski
            19. Kombinerki
            20. Zestaw wkrętaków, zestaw wierteł, zestaw bitów
            21. Wyrzynarka stołowa
            22. Piła ramowa kątowa
            23. Imadło ślusarskie
            24. Wypalarka
            25. Suwmiarka tradycyjna
            26. Eksperymenty z elektrycznością
            27. Apteczka przemysłowa
            28. Edukacyjny zestaw z robotem, kartami pracy i scenariuszami lekcji
            29. Tempery 1-litrowe. 6 kolorów
            30. Stanowisko laboratoryjne duże z jednokomorowym zlewem.

            Powyższy sprzęt będzie wykorzystany  na informatyce, technice, muzyce, fizyce, plastyce, chemii  oraz na zajęciach pozalekcyjnych.

            Drukarka 3d pozwoli na wydruk m. in. własnych, stworzonych przez uczniów projektów, narzędzi dydaktycznych i pomocy naukowych, pamiątek, nagród i upominków – z gotowych projektów, jak i stworzonych podczas zajęć, elementów makiet, wynalazków i modeli, które mogą zostać wykorzystane podczas lekcji, w pracy projektowej lub prezentacji.

            Stacja lutownicza umożliwi naukę lutowania podczas zajęć technicznych. Kamera  oraz akcesoria w postaci; statywu, lamp, mikrofonu, mikroporytu i gimablu umożliwi naukę  filmowania oraz pozwoli stworzyć niezapomniane materiały z życia szkoły i uczniów.

            Narzędzia do obróbki będą wspierać  uczniów w rozwijaniu ich pasji i zdobywania przez nich kompetencji technicznych.

        • Wycieczka do Krakowa i Zakopanego
          • Wycieczka do Krakowa i Zakopanego

          • W ramach realizacji programu „Poznaj Polskę”  współfinansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w dniach 13-15 czerwca 2022 roku odbyła się wycieczka szkolna do Krakowa i Zakopanego, której celem było poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz obserwowanie przyrody górskiej z uwzględnieniem problematyki ochrony przyrody i ekologii. Wzięli w niej udział uczniowie klas 4-8 z Zespołu Szkół w Fiukówce. Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w Zagnańsku, gdzie uczniowie podziwiali pomnik przyrody „Dąb Bartek” jeden z najstarszych dębów w Polsce , chroniony prawem jako pomnik przyrody od 1954r. Kolejnym miejscem ,które zwiedzili uczniowie był Kopiec Kościuszki gdzie uczniowie obejrzeli wystawę stałą poświęconą Tadeuszowi Kościuszce oraz wysłuchali opowieści o „Hektorze” polskiej sprawy narodowej i państwowej, transkontynentalnym obrońcy wolności. Tego samego dnia uczniowie zwiedzili Muzeum –Orawski Park Etnograficzny- skansen regionalny prezentujący architekturę oraz kulturę materialną, społeczną i duchową regionu Góry Orawskiej. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach – Lekcja w orawskiej szkole. 14 czerwca uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli podziwiać piękne widoki górskie. Uczestnicy odbyli spacer jedną z najbardziej atrakcyjnych dolin tatrzańskich- Doliną Kościeliską. Następnie uczniowie w Muzeum Stylu Zakopiańskiego poznali historię jedynego w Polsce miejsca, w którym powstała koncepcja polskiego stylu narodowego opartego na budownictwie i zdobnictwie górali podhalańskich. Podczas pobytu w muzeum uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach – Malowanie na szkle, podczas których powstały piękne obrazy, które uczniowie zabrali do domów. Ostatni dzień wycieczki rozpoczął się podziwianiem pięknych i egzotycznych roślin w Ogrodzie Botanicznym w Krakowie. Ogród Botaniczny w Krakowie to „żywe muzeum” flory świata, w którym uczniowie zobaczyli wiele roślin , które nie występują w naturalnym środowisku w Polsce. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Lotnictwa w Krakowie. W muzeum uczniowie mogli obejrzeć ponad 200 statków powietrznych oraz zapoznać się z ich historią. Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń wszyscy wrócili zadowoleni.

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Fiukówce
      • (25)7550061
      • Fiukówka 9 21-470 Krzywda Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych