Sprawozdanie z uroczystości nadania imienia Kornela Makuszyńskiego
Szkole Podstawowej w Fiukówce
28 września2023 r. odbyła się uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Fiukówce imienia Kornela Makuszyńskiego. Uroczystość odbyła się na placu szkolnym, gdzie zgromadzili się honorowi goście, dyrektor szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz lokalna społeczność. Obecne były delegacje szkół z Gminy Krzywda z pocztami sztandarowymi. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej, podczas której nastąpiło poświęcenie sztandaru szkoły. Mszę celebrował ksiądz kanonik Zbigniew Daniluk, który w swojej homilii nawiązał do nauk płynących z utworów Kornela Makuszyńskiego. W liturgii czynnie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.
Część oficjalna rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego, następnie pani dyrektor Izabela Mateńko powitała dostojnych gości oraz wszystkich zebranych. Przewodniczący Rady Krzysztof Cięciara oraz wójt Gminy Krzywda Krzysztof Warda odczytali uchwałę nadania Szkole Podstawowej w Fiukówce imienia Kornela Makuszyńskiego, następnie przekazali akt nadania imienia pani dyrektor. Dla głównych sponsorów przygotowane zostały symboliczne gwoździe, które zostały wbite w drzewiec sztandaru.
Następnie z wielkim szacunkiem pani dyrektor Izabela Mateńko przyjęła od przedstawicieli rodziców sztandar szkoły, by przekazać go uczniom. Poczet sztandarowy zaprezentował sztandar zgromadzonym. Po prezentacji sztandaru nastąpiło uroczyste ślubowanie uczniów, którzy zobowiązali się dbać o honor i dobre imię szkoły, kształcić w sobie cechy, które propagował nasz patron, a w szczególności szacunek do drugiego człowieka, radość życia, mądrość oraz dobro. Następnie uczniowie odśpiewali hymn szkoły, w którym również odnaleźć można przesłanie, by postępować zgodnie z ideałami naszego patrona. W dalszej części uroczystości odbyła się część artystyczna, w której wzięli udział uczniowie, absolwenci i nauczyciele Zespołu Szkół w Fiukówce.
Po uroczystościach na placu szkolnym nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej wewnątrz budynku szkoły, którego dokonała delegacja w składzie: pani Marzanna Ostrowska- dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego Kuratorium w Lublinie, ksiądz kanonik Zbigniew Daniluk, pani Izabela Mateńko- dyrektor Zespołu Szkół w Fiukówce, pan Krzysztof Warda- wójta Gminy Krzywda, Szymon Tchórzewski – przedstawiciel uczniów oraz pani Emilia Gajek – przewodnicząca rady rodziców. Następny punkt stanowiły okolicznościowe przemówienia. Goście poproszeni zostali też o pamiątkowy wpis do księgi pamiątkowej.
Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim przybyłym za uświetnienie swą obecnością naszej uroczystości i zaprosiła do zwiedzania szkoły.
Uroczystość nadania imienia Kornela Makuszyńskiego Szkole Podstawowej w Fiukówce
- 22
PRZYJACIEL (NIE) POTRZEBNEJ KSIĄŻKI
Przedszkole, oddział przedszkolny i klasy I-III zapraszam do wzięcia udziału w projekcie: PRZYJACIEL (NIE) POTRZEBNEJ KSIĄŻKI, projekt ma na celu dzielenie się przeczytanymi książkami, które zalegają w domu, a są w dobrym stanie. Kierowany jest do chętnych rodziców i dzieci, które przekażą taka książkę na rzecz szkoły i projektu. Książki o tematyce dzieciecej, np bajki, bądź inne. Projekt potrwa do końca roku kalendarzowego.
Organizator projektu
Aneta Michalik
Laboratorium Przyszłości
W świecie robotyki
Uczniowie klasy VI wzięli udział w warsztatach z robotyki. W trakcie zajęć z robotyki edukatorzy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości wykorzystywali różne roboty (Dash, Lego, Fable). Podczas zajęć uczniowie podzieleni na grupy przechodzili do poszczególnych stacji. Na każdej stacji na uczniów czekał robot, którego należało zaprogramować w taki sposób, żeby poprawnie wykonał zadanie. Zajęcia te rozwijały myślenie algorytmiczne, uczyły rozwiązywania problemów i rozwijały umiejętność pracy w grupie z edukacyjnym robotem DashRobot. Dash to robot wykorzystywany do nauki programowania. Posiada on różne czujniki, dzięki czemu można go zaprogramować na wiele sposobów. Dash potrafi reagować na głos, odnajdywać przedmioty, tańczyć i śpiewać. Podczas zajęć uczniowie mogli układać programy tak, żeby robot wykonał określone zadanie. Robot przygotowany jest w taki sposób, że może korzystać z niego już siedmiolatek. Jednak po zagłębieniu się nieco bardziej w tajniki kodowania, staje się on wyzwaniem również dla starszych uczniów - do zaprogramowania używać można kilku rodzajów pętli, złożonych warunków, a nawet zmiennych. Zajęcia rozwijały wyobraźnię, uczą algorytmicznego myślenia, oswajają uczniów z nowymi technologiami oraz słownictwem w języku angielskim.
Sztuczne sieci neuronowe&Gogle VR
Uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w warsztatach ze sztucznej inteligencji. Podczas lekcji prezentowano ćwiczenia i zabawy z wykorzystaniem dwóch autorskich aplikacji będących przykładem zastosowania sztucznych sieci neuronowych. Uczniowie korzystali z kamery, statywu oraz laptopa. Warto zaznaczyć, że to na sztucznych sieciach neuronowych opierają się najnowocześniejsze systemy sztucznej inteligencji, a Google, IBM czy Facebook stawiają właśnie na ich rozwój. Uzupełnieniem lekcji było zapoznanie uczniów z technologią VR, dzięki której, nie ruszając się z ławki szkolnej, możemy było przenieść się do bazy na Marsie, prehistorycznego lasu pełnego dinozaurów lub na wystawę obrazów w muzeum w Luwrze.
1
Sprzątanie świata
Dyskoteka
Dnia 03.10.2023r. odbędzie się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka.
Serdecznie zapraszamy.
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
- 2
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Luty 2021
- Październik 2020
- Maj 2020
- Kwiecień 2020
- Marzec 2020
- Luty 2020
- Listopad 2019
- Wszystkie